loading

در حال بارگزاری ...

 روش درست پاک کردن صفحه مانیتورهای LCD چیست؟

 روش درست پاک کردن صفحه مانیتورهای LCD چیست؟

 آیا تا به حالا به این فکر کرده اید که روش درست پاک کردن صفحه مانیتورهای LCD چیست؟ اگر قصد دارید گرد و غباری را از روی صفحه مانیتور خود و یا اثر انگشتی را از روی صفحه LCD پاک کنید باید دقت داشته باشید که برای اینکار نباید از هر روشی استفاده کنید.

به طور کلی فرقی ندارد که چه نوع کثیفی بر روی مانیتور شما نشسته است .این کثیفی می تواند غبار، چرک یا حتی روغن باشد. به هر حال شما باید از روش درست برای پاک کردن این نوع کثیفی ها استفاده کنید. ما در این مقاله قصد داریم روش صحیح انجام این کار را به شما آموزش دهیم.

  ۱-برای پاک کردن صفحه مانیتور به هیچ وجه از الکل یا محلول آمونیاک استفاده نکنید.

به طور کلی شما نباید از الکل ، محلول یا بخار آمونیاک برای پاک کردن صفحه مانیتور خود استفاده کنید چرا که در طی زمان می تواند آسیب های جدی ای را به مانیتور  وارد کند.

 ۲-هرگز برای پاک کردن صفحه مانیتور خود از مایعات به صورت مستقیم استفاده نکنید.

Clear Screen LCD Monitor پخش کردن مایع تمیز کننده روی صفحه مانیتور را می توان یک فاجعه خواند. به طور کلی نباید از این روش برای پاک کردن هیچ نوع مانیتوری استفاده کرد. در غیر این صورت باید شاهد آسیب های خیلی جدی آن نیز باشیم.

حال که با این دو روش مخاطره برانگیز آشنا شدید اجازه دهید تا روش صحیح و درست پاک کردن یک صفحه مانیتور را توضیح دهیم.

در مرحله اول و قبل از اینکه یک زمانی مجبور شوید صفحه مانیتور LCD خود را تمیز کنید پیشنهاد می کنیم مراقب های لازمه از صفحه مانیتور خود را به عمل آورید. به عنوان مثال اگر فرزندی در خانه دارید که از کامپیوتر شما استفاده می کند گوش زدهای لازم را به او بکنید تا احیاناً اگر دست یا انگشتانش کثیف یا چرب بودند به صفحه مانیتور سیستم شما دست نزند. به طور کلی پیشنهاد می شود که از هر کاری که باعث می شود صفحه مانیتور LCD شما کثیف شود جلو گیری کنید.

با این حال و حتی در صورتی که باز هم خیلی مراقب باشید تا صفحه مانیتورتان کثیف نشود احتمال زیادی وجود دارد بعد از مدتی صفحه مانیتورتان به دلایلی غیرعمدی کثیف شود. یکی از این دلایل می تواند نشست گرد و غبار خانه در هنگام آشغال زدایی یا گرد زدایی با جاروبرقی باشد. بنابراین چه بخواهیم چه نخواهیم بعد از مدتی هم که شده صفحه مانیتور کثیف خواهد شد.

۱-دقیق و صحیح پاک کردن صفحه مانیتور

صفحه نمایش را آماده کنید : در ابتدا بایدمانیتور خود را خاموش کنید البته بهتر است ضمن خاموش کردن مانیتور,کابل برق آن را نیز از برق بکشید.تا هیچ جریان برقی وجود نداشته باشد.تا زمانی که صفحه نمایش شما خنک نشده,شروع به پاک کردن آن نکنید.پاک کردن صفحه نمایش های داغ(منظور آنهایی است که تازه از برق کشیده شده اند)مانند تلوزیون های HD از نوع پلاسما در بهترین حالت باعث می شود عملیات پاک کردن مشکل تر شده و در حالت بد ، صدماتی به صفحه نمایش وارد می شود.

  ۲- گردگیری کردن مانیتور

عملیات پاک کردن صفحه نمایش تا جایی که امکان دارد همیشه باید بدون لمس  مستقیم آن انجام شود.در هنگام پاک کردن صفحه نمایش با کمترین فشار ممکن این کار را انجام دهید. شما می توانید از یک پارچه ابریشمی یا نهایتاً یک پارچه ساده و نرم , غبار روی صفحه نمایش را پاک کنید.

 ۳- به آرامی صفحه نمایش را با یک پارچه‌ی میکروفیبری تمیز و خشک و پاک کنید.

میکروفیبر یک تکنولوژی خارق العاده است که می توان با تهیه پارچه مخصوص آن صفحه نمایش را بدون هیچ کاغذ، حوله و یا پارچه ای تمیز کرد. به طور کلی اگر به وسیله خاصی(منظور آنهایی که گفته شده اند) برای پاک کردن صفحه نمایش دسترسی ندارید می توانید از یک حوله یا پارچه نرم استفاده کنید.

این هم از روش های موجود، البته در تکنولوژی میکروفیبر روش های تلفیقی دیگری نیز وجود دارد لیکن مطرح کردن آن ها در این مقاله کوتاه نمی گنجد.

یکی از امتیازات ما به روز بودن و همگام با دانش جدید در پی علت حل مشکلات به وجود آمده در مدارات می باشد .

تعمیرات ما در سطح کشوری بوده و با اتصال به مراکز الکترونیک کشوری از آخرین تعقیرات و اصلاحیه ها در مدارات دستگاه ها مطلع می باشیم و باخاطری آسوده ۲ ماه ضمانت تعمیر میدهیم.و اطمینان داریم به انجام اصلاحیه دیگر برگشتی ندارد .

انسانها مرکز جهان خویش اند و حاصل باورهای خوییش

آنچه را که باور داشته باشد به همان چیز تبدیل می شود.

در پناه حق

 

درباره

تعمیرات روزی حلال به حول و قوه الهی با بیش از 30 سال مدیریت نمایندگی خدمات پس از فروش پارس الکتریک و مشتریانی که به ما اعتماد کرده اند در شهر مشهد مشغول به فعالیت در زمینه تعمیر لوازم صوتی و تصویری هستیم. تعمیرات مجاز 8 برند صوتی و تصویری: پارس الکتریک - ال جی - سامسونگ - سونی - ایکس ویژن - پاناسونیک - شارپ - هایسنس اصوال کاری ما بر پایه دانش فنی به روز - صداقت - امانت داری و کسب روزی حلال می باشد. منشور اخلاقی ما سود کمتر ، مشتری بیشتر. در این راستا️ دریافت کمترین هزینه. ️تعمیرات سریع و عدم نگهداری دستگاه . ضمانت تعمیر طولانی مدت. ️پلمپ دستگاه. همچنین این نمایندگی مفتخر به چهار اختراع ثبت شده در زمینه الکترونیک می باشد. بهره مندی از بزرگترین کارگاه تعمیرات در سه طبقه آدرس: بلوار مدرس، بین مدرس 3 و 5 پاساژ موبایل نگین - تعمیرات تلویزیون روزی حلال تلفن های تماس: 32234550 - 32213552 - 32233540-051 و 09366661792

درج دیدگاه